Kırıkkale Üniversitesi ile İnsan Hakları Eğitim Programı Yapıldı

Avrupa Konseyi Hukuk Profesyonelleri İçin İnsan Hakları Eğitim Programı (HELP), Bakanlığımız ve Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi işbirliğiyle insan hakları eğitim programı 10 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Açılış konuşmalarını İnsan Hakları Dairesi Başkanı Sayın Dr. Hacı Ali AÇIKGÜL, Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Mustafa AVCI ve Avrupa Konseyi Ankara Program Ofisi Operasyonlardan Sorumlu Başkanı Sayın Pınar BAŞPINAR’ın yaptığı programda; “Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne Giriş”, “İltica ve İnsan Hakları” ile “Çocuk Dostu Adalet” konulu HELP kursları başlatılmıştır.


Program kapsamında İnsan Hakları Dairesi Başkanı Sayın Dr. Hacı Ali AÇIKGÜL, Kırıkkale Valisi Sayın Bülent TEKBIYIKOĞLU’nu makamında ziyaret etmiştir.

Sayın AÇIKGÜL ve heyeti ayrıca Kırıkkale Adliyesine bir ziyaret gerçekleştirerek Cumhuriyet Başsavcısı Sayın İbrahim KESKİN, Kırıkkale İdare Mahkemesi Başkanı Sayın Erkan CEYLAN, Kırıkkale Vergi Mahkemesi Başkanı Sayın Ömer ŞAHİN ve Kırıkkale 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Sayın İsmail SEZGİN ile makamlarında bir araya gelmiştir.
 

Fotoğraflar