Çankırı Karatekin Üniversitesi ile İnsan Hakları Eğitim Programı Yapıldı


Avrupa Konseyi Hukuk Profesyonelleri İçin İnsan Hakları Eğitim Programı (HELP), Bakanlığımız ve Çankırı Karatekin Üniversitesi Hukuk Fakültesi işbirliğiyle insan hakları eğitim programı 12 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Açılış konuşmalarını İnsan Hakları Dairesi Başkanı Sayın Dr. Hacı Ali AÇIKGÜL, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Harun ÇİFTÇİ ve Avrupa Konseyi HELP Birimi Başkan Yardımcısı Sayın Ana-Maria TELBIS’in yaptığı programda; “Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne Giriş”, “İltica ve İnsan Hakları” ile “Çocuk Dostu Adalet” konulu HELP kursları başlatılmıştır.

Program kapsamında İnsan Hakları Dairesi Başkanı Sayın Dr. Hacı Ali AÇIKGÜL, Çankırı Valisi Sayın Abdullah AYAZ’ı makamında ziyaret etmiştir. Sayın AÇIKGÜL ve heyeti ayrıca Çankırı Adliyesine bir ziyaret gerçekleştirerek Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Oğuz Şükrü ENER ve Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Sayın Uğur BAY ile makamlarında bir araya gelmiştir.

 

Fotoğraflar