Venedik Komisyonu Ziyareti

Venedik Komisyonu (Komisyon) tarafından, 15 ve 16 Kasım 2018 tarihlerinde, 2018 yılı Mart ve Nisan aylarında seçim mevzuatında yapılan değişikliklere ilişkin görüş alışverişinde bulunmak üzere bir ziyaret gerçekleştirilmiştir.

Ziyaret gerçekleştiren heyette, Venedik Komisyonu adına, Venedik Komisyonu Demokratik Seçimler Konseyi Başkanı Oliver KASK, Venedik Komisyonu yedek üyesi Eirik HOLMOYVİK ve Venedik Komisyonu Sekreteryası Seçimler ve Siyasi Partiler Bölümü Başkanı Pierre GARRONE; Avrupa Güvenlik İşbirliği Teşkilatı Demokratik Kurumlar ve İnsan Hakları Ofisi adına seçim danışmanı Vladimir MISEV ve uzman Marla MORRY yer almıştır.

Heyet, 15 Kasım 2018 günü, Bakan Yardımcımız Sn. Selahaddin Menteş tarafından kabul edilmiştir. Daha sonra heyet, seçim mevzuatında yapılan değişiklerle ilgili olarak, Başkanlığımızın koordinesinde, Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı’nın temsilcilerinden oluşan heyet ile bir toplantı gerçekleştirmiştir.

Aynı gün öğleden sonra Komisyon üyeleri görüş alışverişinde bulunmak üzere Yüksek Seçim Kurulu ile toplantı yapmışlardır.

Komisyon 16 Kasım 2018 günü ise Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde grubu bulunan siyasi partileri ziyaret etmiştir.

 

 

ADRESİMİZ

Milli Müdafaa Cad. No:22 Adalet Bakanlığı Ek Bina Bakanlıklar Kızılay/ ANKARA

SİTEMİZİ
 
Twitter
facebook
T.C. Adalet Bakanlığı İnsan Hakları Dairesi Başkanlığı Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←