Avrupa Konseyi Parlemanterler Meclisi Denetim Komisyonu Raportörlerinin Adalet Bakanlığı Ziyareti

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) raportörleri Ingebjørg Godskesen, Marianne MIKKO ve AKPM Denetim Komisyonu Sekreteri Sylvie Affholder ülkemize gerçekleştirdikleri ziyaret kapsamında 12 Ocak 2017 tarihinde Bakan Yardımcımız Sayın Bilal Uçar tarafından kabul edilmişlerdir.

Görüşmeye, Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş, Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü İnsan Hakları Daire Başkanı Dr. Hacı Ali Açıkgül, Kanunlar Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ali Murat Nas, Tetkik Hâkimleri Ahmet Metin Gökler ve Serdar Bayraktar ile AKPM Türk Delegasyon Başkanının Danışmanı Büyükelçi Oğuz Atan katılım sağlamıştır. Ayrıca toplantıda Dışişleri Bakanlığı Avrupa Konseyi ve İnsan Hakları Genel Müdür Yardımcılığı Daire Başkanı Buket Kabakçı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Dış İlişkiler ve Protokol Başkanlığı Yasama Uzmanı Feyza Öz ve TBMM Dış İlişkiler ve Protokol Başkanlığı Görevlisi Nazan Gemlik de hazır bulunmuştur.

Görüşmede 15 Temmuz sonrası ülkemizde yaşanan güncel konular üzerine görüş alış-verişinde bulunulmuş olup, toplantı karşılıklı iyi niyet dilekleriyle sona ermiştir.

 

 

 

ADRESİMİZ

Milli Müdafaa Cad. No:22 Adalet Bakanlığı Ek Bina Bakanlıklar Kızılay/ ANKARA

SİTEMİZİ
 
Twitter
facebook
T.C. Adalet Bakanlığı İnsan Hakları Dairesi Başkanlığı Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←