Birleşmiş Milletler (BM) Düşünce ve İfade Özgürlüğü Özel Raportörü Sn. David Kaye ve Beraberindeki Heyetin Adalet Bakan Yardımcısı Sn. Bilal Uçar Tarafından Kabulü

BM Düşünce ve İfade Özgürlüğü Özel Raportörü David Kaye, 14-18 Kasım 2016 tarihlerinde ülkemize gerçekleştirmekte olduğu ziyaret kapsamında beraberindeki heyetle birlikte 14 Kasım 2016 tarihinde Bakan Yardımcımız Sayın Bilal UÇAR tarafından kabul edilmiştir.

Görüşmede, Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Dr. Harun Mert, İnsan Hakları Daire Başkanı Dr. Hacı Ali Açıkgül, Daire Başkan Yardımcısı Selahattin Doğan, Ceza İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ramazan Gürkan, Kanunlar Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ali Murat Nas, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Serdar Sezer, İnsan Hakları Daire Başkanlığı Tetkik Hâkimi Buket Gülden Kaya ile Dışişleri Bakanlığı Avrupa Konseyi Genel Müdür Yardımcılığı Daire Başkanı Behiç Hatipoğlu hazır bulunmuşlardır.

Görüşmede, 'Düşünce ve ifade özgürlüğü hakkına yönelik olarak ulusal standartlar ve yasal çerçeve', 'medya özgürlüğü', 'internet özgürlüğü' ve 'özel grupların ifade özgürlüğü' konuları ile güncel meseleler ele alınmıştır.

 

 

 

 

 

ADRESİMİZ

Milli Müdafaa Cad. No:22 Adalet Bakanlığı Ek Bina Bakanlıklar Kızılay/ ANKARA

SİTEMİZİ
 
Twitter
facebook
T.C. Adalet Bakanlığı İnsan Hakları Dairesi Başkanlığı Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←