Sayın Bakanımızın, Avrupa Konseyi İnsan Hakları Komiseri Nils Muiznieks Ve Beraberindeki Heyeti Kabulleri

Avrupa Konseyi İnsan Hakları Komiseri Sayın Nils Muiznieks ve beraberindeki heyet, Ülkemize gerçekleştirdikleri ziyaret kapsamında 29 Eylül 2016 tarihinde Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ tarafından kabul edilmişlerdir.

İnsan Hakları Komiserine eşlik eden heyette İnsan Hakları Komiserliği Ofis Direktörü Işıl Gachet, Ofis Direktör Yardımcısı Giancarlo Cardinale ve Danışman Hasan Bermek yer almıştır.

Görüşmede, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş, Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Dr. Harun Mert, İnsan Hakları Daire Başkanı Dr. Hacı Ali Açıkgül, Kanunlar Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ökmen, Avrupa Birliği Genel Müdür Yardımcısı Metin Tepe, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Halil İbrahim Dizman, İnsan Hakları Daire Başkan Yardımcısı Harun Çevik ve tetkik hâkimi Öner Aydın ile Dışişleri Bakanlığı Avrupa Konseyi ve İnsan Hakları Genel Müdür Yardımcısı Yonca Gündüz Özçeri ve Üçüncü Katip Damla Fidan da hazır bulunmuşlardır.

Sayın Bakanımız toplantıda genel itibariyle, 15 Temmuz darbe teşebbüsü ve buna karşı milletin direnişi hakkında değerlendirmeler yaparak, darbe teşebbüsü sonrası FETÖ ile mücadele bağlamında alınan tedbirler konusunda bilgi alışverişinde bulunmuştur.

Sayın Komiser görüşmede, Türk Kurumlarıyla olan dayanışmasını göstermek için ülkemize ziyaret gerçekleştirdiklerini, Türkiye’de demokrasinin başarılı olmasından dolayı büyük memnuniyet duyduğunu ifade etmiştir.

Toplantı, işbirliği konularının görüşülmesi ve iyi niyet dilekleri ile sona ermiştir.

 

ADRESİMİZ

Milli Müdafaa Cad. No:22 Adalet Bakanlığı Ek Bina Bakanlıklar Kızılay/ ANKARA

SİTEMİZİ
 
Twitter
facebook
T.C. Adalet Bakanlığı İnsan Hakları Dairesi Başkanlığı Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←